„Help portrait“ 2010 Kėdainiuose

Primary tabs

Iškritus pirmajam sniegui bei paspaudus šaltukui, Kalėdų stebuklo laukia ne vien mažieji. Suaugusiųjų širdys yra taip pat ne mažiau atviros meilei, grožiui ir džiaugsmui. Deja, paskutiniais metais dažnai linksniuojami žodžiai „krizė", „sunkmetis", tačiau taip apibrėžiamas tik ekonominis nepriteklius. Deja, bet tenka pripažinti, kad dvasinė krizė mūsų tautą ištiko gerokai anksčiau. Ryškiausi paskutiniojo dešimtmečio bruožai buvo žmonių sumaterialiėjimas ir susvetimėjimas. Artėjant Kalėdoms šios temos vėl tampa labai aktualios. Liūdna, tačiau šią, šeimos ir žmogiško artumo šventę žmonės linkę sukomercinti. Pagrindiniu šventės akcentu tampa ne bendras susėdimas prie stalo, ne bendravimas, o dovanos. Visus metus nerodę dėmesio ar net nepasakę gero žodžio, žmonės bando šias susvetimėjimo atvertas spragas užkamšyti materialinėmis vertybėmis. Klaidingas požiūris, nes jau seniai yra pastebėta, kad už bet kokias dovanas svarbiau yra dėmesys ir artumas. Džiugina tik tai, kad šiame susvetimėjusiame pasaulyje visgi atsiranda vietos ir dvasinėms vertybėms. Prie tokių galima priskirti viso pasaulio fotografų rengiamą projektą „Help portrait" (plačiau apie projektą: www.help-portrait.com), kuris šiemet vyko ir keliuose Lietuvos miestuose.

Viskas.lt bičiuliai, Kėdainių fotografai apie savo rengtą akciją papasakojo plačiau. 
2010 metų gruodžio 4 - ąją ne tik Kėdainių mieste, bet ir ten, kur buvo akcijai pritariančių ir neatlyginamai savo laiką aukojančių fotografų, ne vienas žmogus galėjo sudalyvauti bendrame viso pasaulio fotografų rengiamame projekte, simboliniu pavadinimu -„Help portrait". Smagu, kad šis projektas, apie kurį garantuotai žino dar toli gražu ne visi, Kėdainiuose rengiamas jau ne pirmus metus. Tai tapo savotiška kėdainiškių fotografų tradicija, rengti „Help portrait" dieną ir per ją dovanoti žmonėms portretus.
Gruodžio 4-oji specialiai skirta žmonėms, kurie vis nerasdavo pinigų pasidaryti savo profesionalią portreto fotografiją. Būtent šią dieną visi fotografai, prisijungę prie šio projekto, tiek profesionalai, tiek ir mėgėjai, savo darbus dovanoja. 
Džiugu, kad akcijoje dalyvavo „Saulutės" vaikų namų auklėtiniai, pensionato gyventojai, šeimos bei kiti pavieniai asmenys. Visi jie džiaugsis savo potretais padovanotais kėdainiečių fotografų.
Jaukus fotografų kūrybinis susitikimas ir šiais metais virto mažu stebuklu bei įsimintinomis dovanomis daugeliui kėdainiečių. Visus norinčius gauti savo portretą nemokamai, į fotostudiją sukvietė populiarus fotografas, kėdainietis Žilvinas Menčikovas, su savo kolegomis Justu Kulnicku ir Simona Belcheva, kurie jau ne pirmus metus dalyvauja šiame projekte. 
Labai džiaugiamės, jog galime kažkam padovanoti mažą šventę, sakė Kėdainiuose jau antrus metus gyvuojančios fotostudijos vadovas Ž. Menčikovas. Fotografas ypač norėjo padėkoti Viktorui Mykolaičiui ir Agnei Ložienei, kurie šiemet tai pat prisidėjo prie šio projekto. Taip pat Ž. Menčikovas pažadėjo, kad kėdainiečiai ir toliau dalyvaus „Help portrait" projekte.

V. Misevičius 
Straipsnis publikuotas: 
http://www.viskas.lt

Nuotraukoje - projekto „help-portrait" dalyviai: Simona Belcheva, Justas Kulnickas, Žilvinas Menčikovas, Viktoras Mykolaitis, Agnė Ložienė Nuotrauka Ž. Menčikovo

HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos akimirkos
HP dienos dalyviai